2020 South Sydney Rabbitoh Representatives

Australia
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Cook, Damien         Hook (SOO Kangaroo Merit Team)
Gagai, Dane          Cntr (SOO Kangaroo Merit Team)
Murray, Cameron      Lock (SOO Kangaroo Merit Team)

Australian Indigenous
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Johnston, Alex       Int  NZ Maori             All-Stars     -  -     -
Mitchell, Latrell    Flbk NZ Maori             All-Stars     -  -     -
Roberts, James       RCnt NZ Maori             All-Stars     1  -     -
Walker, Cody              NZ Maori             All-Stars                     (Withdrew due to injury)

NZ Maori
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Goodwin, Bryson      LWng Aus Indigenous       All-Stars     -  -     -

New South Wales
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Cook, Damien              (NSW Blues Pre-Season Camp)
Cook, Damien              (NSW SOO Train On Squad)
Cook, Damien         Hook v Queensland         SOO I         1  -     -
Cook, Damien         Hook v Queensland         SOO II        -  -     -     (visited hospital before the match)
Cook, Damien         Hook v Queensland         SOO III       -  -     - 
Graham, Campbell          (NSW Emerging Blues Squad)
Knight, Liam              (NSW Emerging Blues Squad)
Murray, Cameron           (NSW Blues Pre-Season Camp)
Murray, Cameron           (NSW SOO Train On Squad)
Murray, Cameron      Int  v Queensland         SOO I         -  -     -     (injured hamstring)
Roberts, James            (NSW Blues Pre-Season Camp)
Suaalii, Joseph           (NSW Future Blues Squad)
Walker, Cody              (NSW Blues Pre-Season Camp)
Walker, Cody              (NSW SOO Train On Squad)
Walker, Cody         Int  v Queensland         SOO I         -  -     -
Walker, Cody         5/8  v Queensland         SOO II        1  -     -
Walker, Cody         5/8  v Queensland         SOO III       -  -     -

Queensland
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Allan, Corey              (Queensland SOO Train-On Squad)
Allan, Corey              v New South Wales    SOO I                        (Suspended)
Allan, Corey         18th v New South Wales    SOO II                       (Selected but DNP)
Allan, Corey         Flbk v New South Wales    SOO III       -  -     -     (10SB Professional Foul)
Gagai, Dane               (Maroons Pre-Season Camp)
Gagai, Dane               (Queensland SOO Train-On Squad)
Gagai, Dane          RCnt v New South Wales    SOO I         -  -     -
Gagai, Dane          RCnt v New South Wales    SOO II        -  -     -
Gagai, Dane          RCnt v New South Wales    SOO III       -  -     -
Lowe, Ethan               (Maroons Pre-Season Camp)
Su'A, Jaydn               (Maroons Pre-Season Camp)
Su'A, Jaydn               (Queensland SOO Train-On Squad)
Su'A, Jaydn          Int  v New South Wales    SOO I         -  -     -
Su'A, Jaydn          SRow v New South Wales    SOO II        -  -     -
Su'A, Jaydn          Int  v New South Wales    SOO III       -  -     -
Parnell, Byron            (U18 Emerging Maroon)

2020 Representative Results

Australian Domestic

Sat Feb 22nd 16-30 Robi                Aus Indigenous    v NZ Maori
Sun May      Abndd      Residents      NSW Residents     v Qld Residents
Wed Jun      Abndd Lang U18s           New South Wales   v Queensland  
Wed Jun  3rd Pspnd Adel SOO I          New South Wales   v Queensland  
Sun Jun 21st Pspnd StAu SOO II         New South Wales   v Queensland
Sun Jul      Abndd      U20s           NSW U20s          v Queensland U20s
Wed Jul  8th Pspnd LngS SOO III        New South Wales   v Queensland

Wed Nov  4th 14-18 Adel SOO I          New South Wales   v Queensland  
Wed Nov 11th 34-10 StAu SOO II         New South Wales   v Queensland
Wed Nov 18th 14-20 LngS SOO III        New South Wales   v Queensland

Internationals - 2

Sat Feb 22nd 30-14 Hill                Brazil            v Peru
Sat May  9th Abndd Ipsw                Brazil            v Chile
Sun May 31st Abddd Hull                Netherlands       v Sweden
Sat Jun 20th Abndd Belm Phoenician Cup Malta             v Lebanon
Tue Jun 30th Abndd Auro Friendship Cup Phillipines       v Spain
Sat Sep 26th 20-18 Leid Griffin Cup    Netherlands       v Germany
Sat Oct 17th Abndd      Test           Wales             v Jamaica
Sat Oct 17th Abndd      Test           Australia         v New Zealand
Sat Oct 17th Pspnd      Euro A Pool 1  France            v Italy
Sat Oct 17th Pspnd      Euro A Pool 2  Ireland           v Spain
Sat Oct 17th Pspnd      Euro B         Serbia            v Russia
Sat Oct 17th Pspnd      Euro C         Norway            v Ukraine
Sat Oct 17th Pspnd Rott Euro D Pool 1  Netherlands       v Turkey
Sat Oct 17th Pspnd      Euro D Pool 2  Malta             v Czechia
Sat Oct 24th Pspnd      Euro A Pool 1  Italy             v Scotland
Sat Oct 24th Pspnd      Euro A Pool 2  Wales             v Ireland
Sat Oct 24th Pspnd      Euro B         Greece            v Serbia
Sat Oct 24th Pspnd      Euro C         Norway            v Germany
Sat Oct 24th Pspnd Istb Euro D Pool 1  Turkey            v Netherlands
Sat Oct 24th Pspnd      Euro D Pool 2  Czechia           v Malta
Sat Oct 24th Abndd      MEA Pool 1     South Africa      v Morocco
Sat Oct 24th Abndd      MEA Pool 2     Lebanon           v Nigeria
Sat Oct 31th Pspnd      Euro A Pool 1  Scotland          v France
Sat Oct 31th Pspnd      Euro A Pool 2  Spain             v Wales
Sat Oct 31th Pspnd      Euro B         Russia            v Greece
Sat Oct 31th Pspnd      Euro C         Ukraine           v Germany
Sat Oct 31th Abndd      MEA Final      Pool 1 Winners    v Pool 2 Winners
Sat Oct 31th Abndd PMby Test           Papua New Guinea  v New Zealand
Sat Nov  7th Pspnd      Euro A Final   Pool 1 Winners    v Pool 2 Winners
Tue Nov 10th Abndd      Americas Pool1 Jamaica           v Chile
Tue Nov 10th Abndd      Americas Pool2 USA               v Canada
Sat Nov 14th Abndd      Americas 3v4   Pool 1 Losers     v Pool 2 Losers
Sat Nov 14th Abndd      Americas Final Pool 1 Winners    v Pool 2 Winners
    2021                Euro D Final   Pool 1 Winners    v Pool 2 Winners

2020 - Oceania Cup/Shield

Sat Jun 20th Abndd      Oceania Shield Samoa             v Cook Islands
Sat Jun 20th Abndd      Oceania Cup    New Zealand       v Tonga Inv
Sat Oct 17th Abndd      Oceania Shield PNG               v Samoa
Sat Oct 17th Abndd      Oceania Cup    Tonga Inv         v Fiji
Sat Oct 24th Abndd      Oceania Shield PNG               v Cook Islands
Sat Oct 24th Abndd      Oceania Cup    New Zealand       v Fiji

2020 - Kangaroo Tour of England

Sat Oct 31th Abndd Bltn 1st Test       Australia         v England
Sat Nov  7th Abndd Leed 2nd Test       Australia         v England
Sat Nov 14th Abndd Lndn 3rd Test       Australia         v England

2020 - Samoa 9s

    Oct      Abndd

Women's Representatives



W-New Zealand
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none

W-Samoa
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none

W-Tonga
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none

W-Niue
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none

W-Aus Indigenous
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG

Bell, Nellie              (Indigenous All-Star Camp)
Boney, Litisha            (Indigenous All-Star Camp)
Davis-Welsh, Nakia        (Indigenous All-Star Camp)
Davis-Welsh, Nakia   Wing v W-NZ Maori         All-Star      1  -     -
Duckett, Tymeekwa         (Indigenous All-Star Camp)                          [Selected while playing for Redfern All Blacks]
Lamb, Rikka               (Indigenous All-Star Camp)
Sutherland, Rhianna       (Indigenous All-Star Camp)
Young, Emily              (Indigenous All-Star Camp)

W-NZ Maori
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none

W-New South Wales - Origin
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none


W-Queensland - Origin
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none

Results

Womens - Domestic

Thu May 30th Abndd Pizy W-Aus Champ A  W-Sydney City     v W-Affiliate States
Thu May 30th Abndd Pizy W-Aus Champ B  W-NSW Country     v W-Defence Forces
Fri May 31st Abndd Pizy W-Aus Champ A  W-SE Queensland   v W-Affiliate States
Fri May 31st Abndd Pizy W-Aus Champ B  W-Qld Country     v W-Defence Forces
Sat Jun  1st Abndd Pizy W-Aus Champ A  W-Sydney City     v W-SE Queensland
Sat Jun  1st Abndd Pizy W-Aus Champ B  W-NSW Country     v W-Qld Country
Sun Jun  2nd Abndd Pizy W-Aus Champ    W-Affiliate State v W-Defence Forces
Sun Jun  2nd Abndd Pizy W-Aus Champ    W-SE Queensland   v W-Qld Country
Sun Jun  2nd Abndd Pizy W-Aus Champ F  W-Sydney City     v W-NSW Country
Fri Jun 21st Abndd SunS W-SOO U18      W-New South Wales v W-Queensland
Fri Jun 21st Pspnd SunS W-SOO          W-New South Wales v W-Queensland

Fri Nov 13th       SunS W-SOO          W-New South Wales v W-Queensland

Womens - Internationals - 2

Sat Feb 22nd 10-4  Robi All-Stars      W-Aus Indigenous  v W-NZ Maori
Sat Jun 20th Abndd Belm Phoenician Cup W-Malta           v W-Lebanon
Sat Oct 17th Abndd      Test           W-Wales           v W-Jamaica
Tue Nov 14th Abndd King Americas Cup1  W-Jamaica         v W-USA
Sat Nov 14th Abndd King Americas Cup2  W-Jamaica         v W-USA

Sat Nov  7th 66-8  MtSm Test           W-Tonga           v W-Niue
Sat Nov  7th 28-8  MtSm Test           W-New Zealand     v W-Samoa


2020 SSR Almanac / HOME / RETURN