2019 South Sydney Rabbitoh Representatives


Australia
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Cook, Damien         Hook (SOO Kangaroo midyear Merit Team)
Cook, Damien              (Kangaroos Oceania Cup Squad)
Cook, Damien         Hook v New Zealand        Oceania Cup   1  -     -
Cook, Damien         Hook v Tonga XIII         Oceania Cup   -  -     -
Graham, Campbell     LWng v Fiji Residents     PMXIII        1  -     -
Graham, Campbell     Int  v New Zealand        World 9s      -  -     -
Graham, Campbell     Cntr v USA                World 9s      -  -     -
Graham, Campbell     Cntr v PNG                World 9s      2  -     -
Graham, Campbell     Int  v Samoa              World 9s SF   -  -     -
Graham, Campbell     Int  v New Zealand        World 9s F    -  -     -
Graham, Campbell     LWng v France             Aus A U23s    3  -     -
Murray, Cameron      Int  (SOO Kangaroo midyear Merit Team)
Murray, Cameron           (Kangaroos Oceania Cup Squad)
Murray, Cameron      18th v New Zealand        Oceania Cup
Murray, Cameron      Int  v Tonga XIII         Oceania Cup   -  -     -
Walker, Cody         5/8  v Fiji Residents     PMXIII        1  -     -
Walker, Cody              (World 9s Squad - Withdrew)
Gale, Lachlan        Prop v New Zealand U18    Schoolboys    -  -     -

New Zealand
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none

England
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Burgess, Tom         Int  v Wales              World 9s      -  -     -
Burgess, Tom         Int  v Lebanon            World 9s      -  -     -
Burgess, Tom         Int  v France             World 9s      -  -     -
Burgess, Tom         Int  v New Zealand        World 9s SF   -  -     -

Great Britain
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Burgess, Tom              (Oceania Tour Squad)
Burgess, Tom         Int  v Tonga              Oceania Test  -  -     -
Burgess, Tom         Prop v New Zealand        1st Test      -  -     -
Burgess, Tom         Prop v New Zealand        2nd Test      -  -     -
Burgess, Tom         Prop v PNG                Oceania Test  -  -     -

Fiji
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none

PNG
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Johnston, Alex       Flbk v Fiji               Oceania Shld  -  -     -
Johnston, Alex       Flbk v Great Britain      Oceania Test  1  -     -

Tonga
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Tatola, Junior       Int  v New Zealand        Oceania Cup   -  -     -
Tatola, Junior       18th v Great Britain      Lions Tour
Tatola, Junior            v Australia          (Oceania Cup Squad)

Samoa
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none

Cook Islands
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none

Lebanon
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none

Scotland
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Graham, Campbell          (RLWC Qualifiers Train-On Squad)

Serbia
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Bijoric, Zane             (RLWC Qualifiers Squad)
Bijoric, Zane        RWng v Scotland           RLWC2021-Q    -  -     -

Italy
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Johns, Jack               (RLWC Qualifiers Train-On Squad)
Frasca, Jack              (RLWC Qualifiers Train-On Squad)
Zaurini, Marc             (RLWC Qualifiers Train-On Squad)
Zaurini, Marc        5/8  v Phillipines        RLWC Warmup   2  -     -


Greece
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Mamouzelos, Peter    Hook v Norway             RLWC-Q EuroC  4  -     - 
Mamouzelos, Peter         (RLWC Qualifiers Train-On Squad)
Mamouzelos, Peter    Hook v Scotland           RLWC-Q EuroB  1  -     -
Mamouzelos, Peter    Hook v Serbia             RLWC-Q EuroB  1  -     -
Mougios, Nic              (RLWC Qualifiers Train-On Squad)
Mougios, Nic         LWng v Scotland           RLWC-Q EuroB  -  -     -
Mougios, Nic         Cntr v Serbia             RLWC-Q EuroB  1  -     -

Niue
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none

Australian Indigenous
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Inglis, Greg              v NZ Maori                                    (Withdrew due to injury)
Johnston, Alex       Flbk v NZ Maori                         -  -     -
Walker, Cody         5/8  v NZ Maori                         1  -     - (c)

NZ Maori
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Gagai, Dane          RWng v Aus Indigenous                   2  -     -

New South Wales
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Cook, Damien              (NSW Blues Train-On Squad)
Cook, Damien         Hook v Queensland         SOO I         -  -     -
Cook, Damien         Hook v Queensland         SOO II        -  -     -
Cook, Damien         Hook v Queensland         SOO III       1  -     -
Campbell, Graham          (NSW Emerging Blues Squad)
Murray, Cameron           (NSW Blues Train-On Squad)
Murray, Cameron      Int  v Queensland         SOO I         -  -     -
Murray, Cameron      Int  v Queensland         SOO II        -  -     -
Murray, Cameron      Int  v Queensland         SOO III       -  -     -
Walker, Cody         5/8  v Queensland         SOO I         -  -     -
Amone, Tom           Int  v Qld Residents      Residents     -  -     -
Britt, Dean          SRow v Qld Residents      Residents     1  -     -
Brittain, Billy      Hook v Qld Residents      Residents     -  -     - (c)
Koloamatangi, Keaon  Int  v Qld Residents      Residents     1  -     -
Tracey, Connor       5/8  v Qld Residents      Residents     -  -     -
Rodwell, Ky          Prop v Queensland U20     U20           1  -     -
Taaffe, Blake        Half v Queensland U20     U20           -  -     -
Kalo Kalo, Terrell   Flbk v Pasifika U16       U16           -  -     -
Moale, Davvy         Prop v Pasifika U16       U16           -  -     -
Palu, Faresa              (v Pasifika U16 Squad)
Taliai, William      18th v Pasifika U16       U16

Queensland
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Gagai, Dane          RWng v New South Wales    SOO I         2  -     -
Gagai, Dane          RWng v New South Wales    SOO II        -  -     -
Gagai, Dane          RWng v New South Wales    SOO III       -  -     -
Lowe, Ethan          SRow v New South Wales    SOO III       -  4/4   -
Zampech, Brad             (U18 Emerging Maroons Squad)

Sydney City
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Suaalii, Joseph      Flbk v NSW Country U16s   U16s CvC                 (Selected but DNP)
Kalo Kalo, Terrell   Flbk v NSW Country U16s   U16s CvC      -  -     -
Moale, Davvy         Prop v NSW Country U16s   U16s CvC      -  -     -
Palu, Faresa         Wing v NSW Country U16s   U16s CvC      -  -     -
Taliai, William      Int  v NSW Country U16s   U16s CvC      -  -     -

2019 Representative Results

Australian Domestic

Fri Feb 15th 34-14 MRSt                Aus Indigenous    v NZ Maori
Sat May 11th 20-30 Mait                RMC Selection     v Newcastle District
Sun May 12th 42-22 Dlph Residents      NSW Residents     v Qld Residents
Fri May 17th 16-6  Penr                Sydney U16s       v NSW Country U16s
Wed Jun  5th 12-34 Lang U18s           New South Wales   v Queensland  
Wed Jun  5th 14-18 Lang SOO I          New South Wales   v Queensland  
Sun Jun  9th 36-6  Belm U16s           NSW U16s          v Pasifika U16s
Sun Jun 23rd 38-6  Prth SOO II         New South Wales   v Queensland
Sun Jun 30th 28-18 Logn                NSW Pioneers      v Qld Rangers
Sun Jul 10th 36-10 StAu U20s           NSW U20s          v Queensland U20s
Sun Jul 10th 26-20 StAu SOO III        New South Wales   v Queensland

Internationals - 62

Sun Apr  7th 44-14      Test           Ireland           v Norway
Sat May 18th 20-56 Lndn RLWC-Q EuroC F Norway            v Greece        (Greece Qualify for Euro B Repocharge)
Sat Jun  1st 50-4  Laut 1st Match      Fiji Residents    v Tonga Residents
Wed Jun  5th 16-10 Suva 2nd Match      Fiji Residents    v Tonga Residents
Sat Jun  8th 56-26 Suva 3rd Match      Fiji Residents    v Tonga Residents
Fri Jun 21st 66-6  Ring RLWC-Q PacQ    Cook Is           v South Africa
Sat Jun 22nd 58-14 Leic Test           Fiji              v Lebanon
Sat Jun 22nd 26-24 Kgst Test           Jamaica           v USA
Sat Jul 13th 30-16 Bris Test           India             v Colombia
Sat Aug 24th 18-10 Prag Test           Czech             v Serbia
Sat Sep 14th 56-18 Gnar Griffin Cup    Netherlands       v Germany
Sat Sep 14th 78-2  Srjo Euro Tour      Canada            v Bosnia
Sat Sep 14th 24-38 Istb Test           Turkey            v Greece
Sun Sep 15th 34-30 Warm Test           Peru              v Uruguay
Sat Sep 21st  8-36 Belg Euro Tour      Canada            v Serbia
Sat Sep 28th 34-18 Lodz Test           Poland            v Czech
Sun Sep 29th 36-20 Redc Schoolboys     Aus Schoolboys    v Junior Kiwis U18
Fri Oct 11th 52-10 Suva PMXIII         Australia PMXIII  v Fiji Residents
Sat Oct 12th 20-23 Kirk Test           Italy             v Malta
Sat Oct 12th 16-50 Lodz Test           Poland            v Sweeden
Sat Oct 19th 44-16 Wind Test           Italy             v Phillipines
Sat Oct 19th  0-68 Lodz Test           Poland            v Norway
Sat Oct 19th  6-38 Leed Eng Tour       Jamaica           v England Knights
Fri Oct 25th  4-62 Woll Aus Tour       France            v Australia-A U23s
Fri Oct 25th 56-10 ChCh Tour Match     Samoa             v Canterbury NZ
Sat Oct 26th 28-12 Cabr Test           Malta             v Turkey
Sat Oct 26th 30-26 Layb                India             v Latin Heat
Sat Oct 26th  8-42 Xatv RLWC-Q EuroA   Spain             v Ireland
Sat Oct 26th 86-0  Glsg RLWC-Q EuroB   Scotland          v Serbia        (Serbia has replaced Russia)
Wed Oct 30th 22-20 Dubb Aus Tour       France            v NSW Wstrn Div
Fri Nov  1st 24-42 Lndn RLWC-Q EuroB   Greece            v Scotland      
Sat Nov  2nd  6-26 Lign                Italy A           v Germany
Sat Nov  2nd 34-4  Lign RLWC-Q EuroA   Italy             v Spain         
Sat Nov  9th  4-74 Auro Asia Cup       Philippines       v Japan
Sat Nov  9th 48-18 Bris Test           Uruguay           v Colombia
Sat Nov  9th 25-4  Dubl RLWC-Q EuroA   Ireland           v Italy         (Italy/Ireland Qualify for RLWC2021)
Sat Nov  9th  6-82 Belg RLWC-Q EuroB   Serbia            v Greece        (Scotland/Greece Qualify for RLWC2021)
Sun Nov 10th 58-0  Crdf Test           Wales             v Lithunia
Sat Nov 16th 16-38 Jaxs RLWC-Q Playoff USA               v Cook Islands
Sat Nov 23rd       Brdg Test           Wales             v Malta

2019 - Oceania Cup/Shield

Sat Jun 22nd 34-14 MtSm Oceania Cup    New Zealand       v Tonga
Fri Oct 25th 26-4  Woll Oceania Cup    Australia         v New Zealand
Sat Nov  2nd 12-16 Eden Oceania Cup    Australia         v Tonga         (Australia win Oceania Cup)

Sat Jun 22nd 24-6  Leic Oceania Shield Samoa             v PNG
Sat Nov  2nd 18-44 Eden Oceania Shield Samoa             v Fiji
Sat Nov  9th 22-20 ChCh Oceania Shield Fiji              v PNG           (Fiji win Oceania Shield)

2019 - MEA Championship/Africa Cup

Wed Oct  2nd  8-4  Ngra Africa Cup     Morocco           v Cameroon
Wed Oct  2nd 23-12 Ngra Africa Cup     Nigeria           v Ghana
Sat Oct  5th  4-10 Ngra Africa Cup 3v4 Cameroon          v Ghana
Sat Oct  5th 10-38 Ngra Africa Cup F   Morocco           v Nigeria

2019 - Lions Tour of Oceania

Sat Oct 26th  6-14 Hami Test           Great Britain     v Tonga
Sat Nov  2nd  8-12 Eden 1st Test       Great Britain     v New Zealand
Sat Nov  9th  8-23 ChCh 2nd Test       Great Britain     v New Zealand 
Sat Nov 16th 10-28 PMby Lions Tour     Great Britain     v PNG

Pacific Games 9s - 56

Mon Jul  8th  0-10 Apia Pac-Games A1   Tonga             v PNG
Mon Jul  8th 14-12 Apia Pac-Games A2   Fiji              v Samoa
Mon Jul  8th  4-8  Apia Pac-Games B    Solomon Islands   v Tokelau
Mon Jul  8th 22-4  Apia Pac-Games B    Cook Islands      v Tokelau
Mon Jul  8th 20-4  Apia Pac-Games B    Cook Islands      v Solomon Islands
Mon Jul  8th 10-4  Apia Pac-Games A3   PNG               v Fiji
Mon Jul  8th  8-10 Apia Pac-Games A4   Tonga             v Samoa
Mon Jul  8th 10-4  Apia Pac-Games QF1  PNG               v Samoa
Mon Jul  8th  8-4  Apia Pac-Games QF2  Tonga             v Cook Islands
Mon Jul  8th 30-4  Apia Pac-Games QF3  Fiji              v Tokelau
Tue Jul  9th 12-0  Apia Pac-Games SF1  PNG               v Tonga
Tue Jul  9th 18-8  Apia Pac-Games SF2  Fiji              v Samoa
Tue Jul  9th 16-12 Apia Pac-Games 3v4  Samoa             v Tonga
Tue Jul  9th 14-0  Apia Pac-Games F    Fiji              v PNG

Tue Jul  9th 22-20 Apia Pac-Games      Cook Islands      v Tokelau         (Loser QF2 v Loser QF3)
Tue Jul  9th 18-24 Apia Pac-Games      Tokelau           v Solomon Islands (Loser QF3 v Last Pool B)
Tue Jul  9th 10-4  Apia Pac-Games      Cook Islands      v Solomon Islands (Loser QF2 v Last Pool B)

World 9s

Fri Oct 18th  8-12 WSS  World 9s B     France            v Lebanon
Fri Oct 18th 25-4  WSS  World 9s B     England           v Wales
Fri Oct 18th  7-30 WSS  World 9s C     Tonga XIII        v Cook Islands
Fri Oct 18th 32-17 WSS  World 9s C     Samoa             v Fiji
Fri Oct 18th 25-12 WSS  World 9s A     Australia         v New Zealand
Fri Oct 18th 27-10 WSS  World 9s A     PNG               v USA
Sat Oct 19th 23-6  WSS  World 9s B     France            v Wales        Pool B(FR  1-1 +14 2 / WAL --2 -38 -)
Sat Oct 19th 13-16 WSS  World 9s B     England           v Lebanon      Pool B(ENG 1-1 +18 2 / LEB 2--  +7 4)
Sat Oct 19th 17-4  WSS  World 9s C     Samoa             v Cook Islands Pool C(SAM 2-- +28 4 / CK  1-1 +10 2)
Sat Oct 19th 21-17 WSS  World 9s C     Tonga XIII        v Fiji (GT)    Pool C(TON 1-1 -19 2 / FIJ --2 -19 -)
Sat Oct 19th 18-17 WSS  World 9s A     New Zealand       v PNG          Pool A(PNG 1-1 +16 2 / NZ  1-1 -12 2)
Sat Oct 19th 41-11 WSS  World 9s A     Australia         v USA          Pool A(AUS 2-- +33 4 / USA --2 -47 -)
Sat Oct 19th 14-25 WSS  World 9s B     Lebanon           v Wales        Pool B(LEB 2-1  -4 4 / WAL 1-2 -27 2)
Sat Oct 19th 38-4  WSS  World 9s B     England           v France       Pool B(ENG 2-1 +52 4 / FR  1-2 -20 2)
Sat Oct 19th 10-12 WSS  World 9s C     Fiji              v Cook Islands Pool C(FIJ --3 -21 - / CK  2-1 +12 2)
Sat Oct 19th 20-24 WSS  World 9s C     Tonga XIII        v Samoa        Pool C(TON 1-2 -23 2 / SAM 3-- +32 6)
Sat Oct 19th 46-0  WSS  World 9s A     New Zealand       v USA          Pool A(NZ  2-1 +34 4 / USA --3 -93 -)
Sat Oct 19th 26-0  WSS  World 9s A     Australia         v PNG          Pool A(AUS 3-- +59 4 / PNG 1-2 -10 2)
Sat Oct 19th 22-6  WSS  World 9s SF1   New Zealand       v England      (2nd Place Pool A v Winner Pool B)
Sat Oct 19th 25-8  WSS  World 9s SF2   Australia         v Samoa        (Winner Pool A v Winner Pool C)
Sat Oct 19th 24-10 WSS  World 9s F     Australia         v New Zealand

Women's Representatives


W-Australia
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none

W-Fiji
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Vunakece, Eloise     Int  v W-PNG                            -  -     -

W-New South Wales - Origin
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none

W-Sydney City
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
Riley, Rebecca       Hook v W-SE Queensland    W-Aus Champ   -  -     -

W-NSW Country
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none

W-Aus Indigenous
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none

W-NZ Maori
                     Pos  Versus               Match         T  G/A  FG
none

Results

Womens - Domestic

Thu May 30th 46-0  Pizy W-Aus Champ A  W-Sydney City     v W-Affiliate States
Thu May 30th 54-0  Pizy W-Aus Champ B  W-NSW Country     v W-Defence Forces
Fri May 31st 44-0  Pizy W-Aus Champ A  W-SE Queensland   v W-Affiliate States
Fri May 31st 40-0  Pizy W-Aus Champ B  W-Qld Country     v W-Defence Forces
Sat Jun  1st 22-18 Pizy W-Aus Champ A  W-Sydney City     v W-SE Queensland
Sat Jun  1st  8-4  Pizy W-Aus Champ B  W-NSW Country     v W-Qld Country
Sun Jun  2nd 10-4  Pizy W-Aus Champ    W-Affiliate State v W-Defence Forces
Sun Jun  2nd 16-16 Pizy W-Aus Champ    W-SE Queensland   v W-Qld Country
Sun Jun  2nd 34-4  Pizy W-Aus Champ F  W-Sydney City     v W-NSW Country
Fri Jun 21st 24-4  NSO  W-SOO U18      W-New South Wales v W-Queensland
Fri Jun 21st 14-4  NSO  W-SOO          W-New South Wales v W-Queensland

Womens - Internationals

Fri Feb 15th  4-8  MRSt                W-Aus Indigenous  v W-NZ Maori
Mon May 20th 18-14 Istb Test           W-Turkey          v W-Italy
Sat Jun 22nd 46-8  MtSm Test           W-New Zealand     v W-Samoa
Sat Jun 22nd 28-0  Leic Test           W-PNG             v W-Fiji
Sat Jun 22nd  0-26 Belg Test           W-Serbia          v W-Italy
Sat Sep 14th 40-4  Istb Test           W-Turkey          v W-Greece
Sat Sep 14th  6-34 Belg Test           W-Serbia          v W-Canada
Sat Oct  5th  4-54 Istb Test           W-Turkey          v W-France
Fri Oct 11th 22-14 Suva                W-Aus PMXIII      v W-Fiji Residents
Fri Oct 25th 28-8  Woll                W-Australia       v W-New Zealand
Sat Nov  9th 10-24 Goro 1st Test       W-PNG             v W-England
Sat Nov 16th 20-16 PMby 2nd Test       W-PNG             v W-England
Sun Nov 16th 20-24 StHn                W-England A       v W-Wales

Pacific Games 9s

Mon Jul  8th 16-12 Apia Pac-Games A    W-Cook Islands    v W-Samoa
Mon Jul  8th 38-0  Apia Pac-Games A    W-Cook Islands    v W-Solomon Islands
Mon Jul  8th 38-4  Apia Pac-Games A    W-Samoa           v W-Solomon Islands
Mon Jul  8th  8-16 Apia Pac-Games B    W-PNG             v W-Fiji
Mon Jul  8th 10-4  Apia Pac-Games B    W-PNG             v W-Niue
Mon Jul  8th 18-0  Apia Pac-Games B    W-Fiji            v W-Niue
Tue Jul  9th  0-22 Apia Pac-Games 5v6  W-Solomon Is      v W-Niue
Tue Jul  9th  4-14 Apia Pac-Games SF1  W-Cook Islands    v W-PNG
Tue Jul  9th  4-14 Apia Pac-Games SF2  W-Samoa           v W-Fiji
Tue Jul  9th 24-10 Apia Pac-Games 3v4  W-Cook-Islands    v W-Samoa
Tue Jul  9th  4-16 Apia Pac-Games F    W-PNG             v W-Fiji

World 9s

Fri Oct 18th 25-4  WSS  World 9s       W-England         v W-PNG
Fri Oct 18th 22-8  WSS  World 9s       W-Australia       v W-New Zealand
Sat Oct 19th 24-12 WSS  World 9s       W-New Zealand     v W-PNG           Pool(NZ  1-1  -2 2 / PNG --2 -33 -)
Sat Oct 19th 42-4  WSS  World 9s       W-Australia       v W-England       Pool(AUS 2-- +52 4 / ENG 1-1 -17 2)
Sat Oct 19th 30-6  WSS  World 9s       W-Australia       v W-PNG           Pool(AUS 3-- +76 6 / PNG --3 -57 -)
Sat Oct 19th 33-4  WSS  World 9s       W-New Zealand     v W-England       Pool(NZ  2-1 +27 4 / ENG 1-2 -46 2)
Sat Oct 19th 15-17 WSS  World 9s F     W-Australia       v W-New Zealand   (1st v 2nd)


HOME / RETURN