2024 NRL Premiership - Trial Teams

South Sydney v Manly-Warringah

The South Sydney Rabbitohs are pleased to announce their squad for their first pre-season match ahead of the 2024 season against the Manly-Warringah Sea Eagles to be played this Sunday 11 February at 4pm at Industree Group Stadium in Gosford. Rabbitohs Assistant Coach Joe O’Callaghan has named Braidon Burns as captain for the Club’s first hit out of the 2024 pre-season. Wighton, Graham, Walker and D.Wright are out injured.

The South Sydney Rabbitohs team for the Manly-Warringah trial is:

Flbk -  1 - Burns, Braidon (c)   
Wing -  2 - Te Hau, Leon       
Cntr -  3 - Milne, Taane   
Cntr -  4 - Christensen, Adam
Wing -  5 - Skelton, Leonard    
5/8  -  6 - Subloo, Jarrett    
Half -  7 - Di Bartolo, Emmanuel
Prop -  8 - Gray, Brock 
Hook -  9 - Gray, Ryan   
Prop - 10 - Maloney, Cade   
SRow - 11 - Chanfoon, Maila    
SRow - 12 - Halalilo, Nicholas   
Lock - 13 - Gordon, Yileen 

Int  - 14 - Bentley-Hape, Bentley     
Int  - 15 - Quinlan, Harry     
Int  - 16 - Chapman, Chase     
Int  - 17 - Alvarado, Tristan    
Int  - 18 - Holani, Richard    
Int  - 19 - French, Matthew 
Int  - 20 - Hodge, Tyson 
Int  - 21 - Moretti, Marco

Coach - O'Callaghan, Joe

The South Sydney Rabbitohs junior representative teams will take on the Penrith Panthers in round two of their respective competitions this weekend. South Sydney have relocated matches to Windsor Sports Complex as Redfern Oval is still undergoing maintenance. The SG Ball Cup men’s under 19s team will play Penrith in an away game at Windsor Sporting Complex at 3pm on Saturday 10 February, with the Harold Matthews Cup boys under 17s game to kick off at 11:30am, and the Lisa Fiaola Cup girls under 17s match to commence at 10am. The Tarsha Gale Cup women’s under 19s squad will play a home game against the Panthers at 2pm on Sunday 11 February at Industree Group Stadium. The U19 SG Ball squad for the game is :-

Flbk -  1 - Berryman, Tylan  
Wing -  2 - Fong, Jacob   
Cntr -  3 - Tovio, Lancelot     
Cntr -  4 - Rugless, Zane    
Wing -  5 - Kuscu, Yasin    
5/8  -  6 - Taylor, Sam    
Half -  7 - Humphries, Matthew 
Prop -  8 - Hallie, Jason  
Hook -  9 - Potter, Eden  
Prop - 10 - Sele, Setefano 
SRow - 11 - Casey, Ryan   
SRow - 12 - Lolohea, Sione 
Lock - 13 - Lua, Daniel    

Int  - 14 - Rookie, Harrison   
Int  - 15 - Toevai, Kynan    
Int  - 16 - Lennox, Risati    
Int  - 17 - Ibrahim, Mikael   
Int  - 18 - Felsch, Tavid
Int  - 19 - Sullivan, Jonah
Int  - 20 - Saunders, Shaqueil
Int  - 21 - Risale, Penese 
Int  - 23 - Tausala, Palu

Coach - McCarthy, Tyrone

The U17s Harold Matthews Cup squad for the game is :-

Flbk -  1 - Feltham, Darcy 
Wing -  2 - Ballard, Joshua     
Cntr -  3 - Mackay-Filihia, Lisiate
Cntr -  4 - O'Callaghan, Thomas    
Wing -  5 - Petrus, Christopher    
5/8  -  6 - Berryman-Duff, Tamoko   
Half -  7 - Grey, Bailey  
Prop -  8 - Mahon, Tanner   
Hook -  9 - Davies, James   
Prop - 10 - Khalil, Jacob  
SRow - 11 - Aufai-Farani, Taj    
SRow - 12 - Moses, Lochlin (c)    
Lock - 13 - Tautalafua, Cynseah 

Int  - 14 - Hill, Cody
Int  - 15 - Fakahau, Tony    
Int  - 16 - Pasikala, Christian   
Int  - 17 - Alaalatoa, Dylan   
Int  - 18 - Anitelea-Tsioussis, Keone
Int  - 19 - Dahdah, Abraham
Int  - 20 - Jennings, Dayne

Coach - Charlupski, Yoni

The Womens U19s Tarsha Gale Cup squad for the game is :-

Flbk -  1 - Osland, Ava (c)   
Wing -  2 - Coote, Georgie       
Cntr -  3 - Lyons, Shanelle  
Cntr -  4 - Weatherall, Jaminey        
Wing -  5 - McCarney, Hakleigh      
5/8  -  6 - Situa, Milahn    
Half -  7 - Wright, Lenniece    
Prop -  8 - Dungay, Sophia     
Hook -  9 - Commins, Jayla    
Prop - 10 - Sullivan, Nancy   
SRow - 11 - Ritchie, Abbie     
SRow - 12 - Brookes, Charli    
Lock - 13 - Langer, Mikayla  

Int  - 14 - Hunt, Jamiah
Int  - 15 - Canham, Gracie     
Int  - 16 - Dumas, Nyokah     
Int  - 17 - Roberts-Hicking, Claire    
Int  - 18 - Winters, Melisha     
Int  - 19 - Mackenzie, Schultz 
Int  - 20 - Beazley, Chloe
Int  - 21 - Williams, Pheonix 

Coach - Jackson, Dale

The Womens U17s Lisa Fiola Cup squad for the game is :-

Flbk -  1 - Churchill, Ella   
Wing -  2 - Anderson, Lani       
Cntr -  3 - Israel, Sienna  
Cntr -  4 - Duckett, Kirrawahn        
Wing -  5 - Jarrett, Olivia     
5/8  -  6 - Hayne, Sybella    
Half -  7 - McGregor, Kiara (c)   
Prop -  8 - Kalland, Hannah     
Hook -  9 - Zammit-Kaipo, Arijana    
Prop - 10 - Manu, Keilani   
SRow - 11 - Brightwell, Jessica     
SRow - 12 - Aloalii, Jessamine    
Lock - 13 - Duff, Catea 

Int  - 14 - Casey, Amalia
Int  - 15 - Loleni, Victoria     
Int  - 16 - Chappell, April     
Int  - 17 - Marsh, Keisha    
Int  - 18 - Brightwell, Sophia    
Int  - 19 - Sefo, Veronica 
Int  - 20 - Dower, Tahlya 

Coach - Daley, Mick

Pathways Trial & Juniors Round 2 - Match Report

Ref - SSFC [Viewed 6 Feb 2024] / SSFC [Viewed 7 Feb 2024] / TFR / FN-1

Weekend - Feb 3

Rabbitohs’ Reserve Grade NSW Cup team will take on the North Sydney in a Grand Final replay trial match, kicking off at Saturday Feb 4 4:30pm at Hills Grammer school. Their squad for the game is :-


Flbk -  1 - Mundine, CJ  
Wing -  2 - Saldanha, Jude      
Cntr -  3 - Quinlan, Harry  
Cntr -  4 - Burns, Braidon       
Wing -  5 - Skelton, Leonard    
5/8  -  6 - Di Bartolo, Emmanuel   
Half -  7 - Subloo, Jarrett  
Prop -  8 - Maloney, Cade
Hook -  9 - Gray, Ryan   
Prop - 10 - Gordon, Yileen  
SRow - 11 - Chanfoon, Maila    
SRow - 12 - Halalilo, Nicholas   
Lock - 13 - Le Blanc, Liam

Int  - 14 - Makelim, Zac    
Int  - 15 - Holani, Richard    
Int  - 16 - Hodge, Tyson    
Int  - 17 - Alvarado, Tristan    
Int  - 18 - Moretti, Marco   
Int  - 19 - Swann, William
Int  - 20 - Williams, Bear
Int  - 21 - Chapman, Chase
Int  - 22 - Tweedie, Cruise
Int  - 23 - Miller, Kaylen
Int  - 24 - Kennedy, Codey
Int  - 25 - Trindall, Jake   

Coach - O'Callaghan, Joe

The South Sydney Rabbitohs junior representative teams will kick off their respective seasons against the Illawarra Steelers at Collegians Sporting Complex in Figtree this Saturday 3 February. The SG Ball Cup men’s under 19s team will play Illawarra at 3pm, with the Harold Matthews Cup boys under 17s side to kick off at 1:30pm. The Tarsha Gale Cup women’s under 19s squad will play the Steelers at 12pm, with the Lisa Fiaola Cup girls under 17s team to play at 10:30am.

The U19 SG Ball squad for the game is :-

Flbk -  1 - Berryman, Tylan  
Wing -  2 - Fong, Jacob   
Cntr -  3 - Wright, Daniel    
Cntr -  4 - Rugless, Zane    
Wing -  5 - Kuscu, Yasin    
5/8  -  6 - Taylor, Sam    
Half -  7 - Humphries, Matthew 
Prop -  8 - Hallie, Jason  
Hook -  9 - Lua, Daniel 
Prop - 10 - Sele, Setefano 
SRow - 11 - Casey, Ryan   
SRow - 12 - Lolohea, Sione 
Lock - 13 - Ibrahim, Mikael   

Int  - 14 - Potter, Eden   
Int  - 15 - Toevai, Kynan    
Int  - 16 - Lennox, Risati    
Int  - 17 - Tovio, Lancelot   
Int  - 18 - Felsch, Tavid
Int  - 19 - Risale, Penese 
Int  - 20 - Saunders, Shaqueil
Int  - 21 - Sullivan, Jonah

Coach - McCarthy, Tyrone

The U17s Harold Matthews Cup squad for the game is :-

Flbk -  1 - Feltham, Darcy 
Wing -  2 - Ballard, Joshua     
Cntr -  3 - Mackay-Filihia, Lisiate
Cntr -  4 - O'Callaghan, Thomas    
Wing -  5 - Jennings, Dayne   
5/8  -  6 - Walters, Lachlan  
Half -  7 - Grey, Bailey  
Prop -  8 - Mahon, Tanner   
Hook -  9 - Davies, James   
Prop - 10 - Khalil, Jacob  
SRow - 11 - Aufai-Farani, Taj    
SRow - 12 - Moses, Lochlin (c)    
Lock - 13 - Tautalafua, Cynseah 

Int  - 14 - Berryman-Duff, Tamoko   
Int  - 15 - Fakahau, Tony    
Int  - 16 - Pasikala, Christian   
Int  - 17 - Alaalatoa, Dylan   
Int  - 18 - Anitelea-Tsioussis, Keone
Int  - 19 - Dahdah, Abraham
Int  - 20 - Petrus, Christopher 

Coach - Charlupski, Yoni

The Womens U19s Tarsha Gale Cup squad for the game is :-

Flbk -  1 - Osland, Ava (c)   
Wing -  2 - Coote, Georgie       
Cntr -  3 - Lyons, Shanelle  
Cntr -  4 - Weatherall, Jaminey        
Wing -  5 - Sagigi, Loti     
5/8  -  6 - Situa, Milahn    
Half -  7 - Paekau, Anahera   
Prop -  8 - Dungay, Sophia     
Hook -  9 - Commins, Jayla    
Prop - 10 - Sullivan, Nancy   
SRow - 11 - Ritchie, Abbie     
SRow - 12 - Brookes, Charli    
Lock - 13 - Wright, Lenniece 

Int  - 14 - Langer, Mikayla
Int  - 15 - Canham, Gracie     
Int  - 16 - Dumas, Nyokah     
Int  - 17 - Hunt, Jamiah    
Int  - 18 - Beazley, Chloe    
Int  - 19 - Mackenzie, Schultz 
Int  - 20 - McCarney, Hakleigh 

Coach - Jackson, Dale

The Womens U17s Lisa Fiola Cup squad for the game is :-

Flbk -  1 - Churchill, Ella   
Wing -  2 - Anderson, Lani       
Cntr -  3 - Israel, Sienna  
Cntr -  4 - Duckett, Kirrawahn        
Wing -  5 - Jarrett, Olivia     
5/8  -  6 - Hayne, Sybella    
Half -  7 - McGregor, Kiara (c)   
Prop -  8 - Kalland, Hannah     
Hook -  9 - Zammit-Kaipo, Arijana    
Prop - 10 - Manu, Keilani   
SRow - 11 - Brightwell, Jessica     
SRow - 12 - Aloalii, Jessamine    
Lock - 13 - Duff, Catea 

Int  - 14 - Casey, Amalia
Int  - 15 - Loleni, Victoria     
Int  - 16 - Chappell, April     
Int  - 17 - Marsh, Keisha    
Int  - 18 - Brightwell, Sophia    
Int  - 19 - Sefo, Veronica 
Int  - 20 - Dower, Tahlya 

Coach - Daley, Mick

Pathways Trial & Juniors Round 1 - Match Report

Ref - SSFC [Viewed 31 Jan 2024] / TFR / FN-1


© 2024 SSR Almanac / HOME / ABBREVIATIONS / RETURN